Centrum Handlowe

Obiekt - centrum handlowe na sprzedaż, Ostrów Wielkopolski

3 599 000 PLN

2 716 PLN/m2

Opis

Oferujemy do sprzedaży budynek handlowo - usługowy, zlokalizowany w ścisłym centrum Ostrowa Wielkopolskiego, u zbiegu ulic Kolejowej (miejski deptak) i Partyzanckiej. Nieruchomość składa się z działki gruntu o powierzchni 488 m2 z posadowionym na niej pięciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 1360 m2. Nieruchomość wykorzystywana jest wyłącznie na działalność komercyjną w zakresie najmu pod placówki handlowe, biurowe i usługowe. Kondygnacja podziemna wykorzystywana jest na działalność gastronomiczną. Dwa lokale na parterze (170 m2 i 90 m2) znajdują się na poziomie ulicy (chodnika), Kondygnacja trzecia i czwarta (pierwsze i drugie piętro) aktualnie z przeznaczeniem jest na działalność handlową. Powierzchnia tych kondygnacji wynosi po około 290 m2 każda i może działać jako całość lub jako dwa niezależne lokale. Kondygnacja piąta (trzecie piętro) aktualnie przeznaczona jest pod działalność biurowa i usługową.
Budynek wybudowany i oddany do użytkowania w 1949 r. Od początku istnienia służył jako centrum handlowe pod marką Powszechny Dom Towarowy PeDeT). Obecnie, już gruntownie zmodernizowany nadal jest użytkowany jako centrum handlowe.
Nieruchomość posiada bardzo atrakcyjne położenie, znajduje się przy miejskim deptaku, w głównym ciągu pieszej komunikacji pieszej pomiędzy dworcami kolejowym i autobusowym a rynkiem oraz placówkami Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego. Budynek jest obiektem znanym zarówno przez starsze jak i młodsze pokolenia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego. Na przełomie 2019/2020 rozpoczęto modernizację tegoż deptaku i w dalszej kolejności całego ciągu od ul. Dworcowej aż do rynku i kościoła farnego (Konkatedra pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika), w ramach programu rewitalizacji przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, co ma doprowadzić do wzrostu atrakcyjności rewitalizowanych terenów.


Oferta nr 10760980 wysłana z systemu LocumNet Online
Krzysztof Majusiak
nr licencji: 9091
+48 601 87 17 17
krzysztof.majusiak@nfuekspert.pl

Szczegóły

Numer oferty 10760980
Typ oferty Obiekt - centrum handlowe
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 3 599 000 PLN
Cena za m2 2 716 PLN
Piętro Parter
Liczba pięter 3
Powierzchnia 1 325 m2
Powierzchnia działki 490 m2
Miejscowość Ostrów Wielkopolski
Ulica/Osiedle Kolejowa
Województwo WIELKOPOLSKIE
Powiat ostrowski
Gmina Ostrów Wielkopolski (gm)
Własność własność
Rok budowy 1950
Ogrzewanie co miejskie
Dojazd asfaltowa/kostka
Garaż brak
Materiał cegła
Położony w centrum miasta